mar 112009
 

Nowe Alto łączy w sobie atrakcyjną stylizację z miejską mobilnością i doskonałymi walorami w zakresie ekologii, a zwłaszcza emisji dwutlenku węgla (CO2), trafiając w potrzeby dzisiejszych klientów oraz wymagania ochrony środowiska. Co godne podkreślenia Alto charakteryzuje się doskonałymi wynikami w dziedzinie ekologii bez angażowania kosztownych technologii, dzięki czemu niska emisja dwutlenku węgla oraz niskie zużycie paliwa osiągnięte zostały w małym pojeździe o bardzo konkurencyjnej cenie. W dodatku, jak na mały pojazd miejski jest samochodem dającym wielką radość z jazdy, odzwierciedlając filozofię zawartą w sloganie Suzuki „Way of Life!”.

Jako drugi model drugiej fazy światowej strategii Suzuki, ukierunkowanej na przyjazność dla użytkownika i rodziny, nowe Alto oferuje wysoki poziom komfortu przy niewielkich gabarytach. Design samochodu łączy sportowy, dynamiczny wygląd, który powinien przypaść do gustu europejskiej klienteli z doskonałą aerodynamiką. Można śmiało powiedzieć, że nowe Alto to stylowy samochód wyróżniający się w swoim segmencie.

W pracy nad nowym Alto inżynierowie i styliści Suzuki wykorzystali całą swą wiedzę i doświadczenie w konstrukcji małych samochodów, która zapewniła firmie tak wiele sukcesów zarówno w Japonii, jak i na całym świecie. Alto jest odpowiedzią na potrzeby współczesnych klientów, którzy oczekują samochodu dającego dużo radości, a przy tym przyjaznego dla środowiska. Suzuki planuje roczną sprzedaż Alto na rynkach europejskich na poziomie 60 000 sztuk, poczynając od debiutu, przewidzianego na wiosnę 2009 roku.

Silnik i układ przeniesienia napędu

Nowy Alto jest napędzany benzynowym, trzycylindrowym silnikiem o pojemności 1,0 litra, który z powodzeniem stosowany jest w znanym już modelu Splash. Jednostka ta ma lekką, kompaktową konstrukcję i odznacza się niskim tarciem wewnętrznym. Maksymalna moc wynosi 50 kW, a moment obrotowy 90 Nm. Zużycie paliwa wynosi tylko 4,4 l/100 km, a emisja dwutlenku węgla (CO2) zaledwie 103 g/km. Wielkie doświadczenie inżynierów Suzuki w konstrukcji silników trzycylindrowych pozwoliło osiągnąć poziom emisji spalin Euro5. Standardowo stosowana jest pięciobiegowa skrzynia manualna, a dostępna jest także czterobiegowa przekładnia automatyczna, bardzo rzadko spotykana w samochodach z silnikiem o pojemności 1,0 l.

Osiągi

? Silnik benzynowy o pojemności 1,0 l spełniający wymagania normy Euro5

? Zużycie paliwa: 4.4 l/100km

? Emisja dwutlenku węgla (CO2): 103 g/km

? Zawieszenie przednie: kolumny MacPherson

? Tylne zawieszenie: oś sztywna

? Minimalny promień skrętu: 4,5 m

źródło: Suzuki / Mototarget

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>