lut 162012
 
Marcowy Moto Show w Genewie przyniesie europejski debiut modelu kocepcyjnego Mazda Takeri. Model ten promowany jako następca Mazdy 6, zawiera w sobie wiele innowacyjnych rozwiązań, a wśród nich system odzyskiwania energii i-ELOOP. Sama koncepcja nie jest nowatorska – nowością jest zastosowanie dwuwarstwowego kondensatora gromadzącego energię elektryczną powstającą w trakcie hamowania. Zgromadzona energia służy do zasilania urządzeń elektrycznych pojazdu, powodując mniejsze obciążenie silnika i wpływając na zmniejszenie zużycia paliwa.

Mazda Takeri

nowa Mazda 6?

System ten sprawdzi się znakomicie w ruchu miejskim, gdzie często następuje zmiana prędkości pojazdu. Do napędu pojazdu służy diesel SkyActiv-D wyposażony w system wyłączania silnika w trakcie postoju na światłach i-stop, oraz sześciobiegowa skrzynia automatyczna.

Mazda Takeri

Sam wygląd Mazdy Takeri jest utrzymany w stylu sportowym, z agresywnie pochyloną linią nadwozia, a patrząc na grill i połączone z nim lampy trudno oprzeć się wrażeniu, że styliści Mazdy są miłośnikami japońskich kreskówek.

www

  One Response to “Mazda Takeri – nowa Mazda 6?”

  1. Faktycznie nowy, proponowany model troszeczkę przypomina ,,6’’, choć jest zdecydowanie bardziej sportowy. Zaskakujące połączenie: sportowy design dla samochodu świetnie nadającego się do jazdy po mieście. Stem i-stop podobnie jak w Mazdzie 2, za to równie ekonomiczny i ekologiczny jak wszystkie samochody Mazdy. Niemniej Takeri wygląda barrrdzo apetycznie i już nie mogę się doczekać jej ukazania się. Ciekawe czy będzie można zapisać się na jazdę próbną podobnie jak w przypadku pozostałych modeli Mazdy ^^ Pozdro

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>