sie 192011
 

Infiniti JX

Dla podgrzania nastrojów Infiniti opublikował zdjęcia swego najnowszego dziecka – modelu JX, przygotowywanego do produkcji i sprzedaży na wiosnę 2012 r.

Infiniti JX

Jak powiedział Ben Poore, wiceprezes Infiniti Americas „W tej klasie klienci nie mają obecnie dużego wyboru . Nowy JX będzie więc odpowiedzią na oczekiwania rodzin, chcących poruszać się stylowym i nowoczesnym crossoverem”. JX będzie luksusowym, siedmiomiejscowym crossoverem i mimo iż marka jest dostępna w Europie to raczej ten model skierowany będzie do zamożnych rodzin z Ameryki Północnej.

Firma zapewnia, że najnowsza konstrukcja otrzyma zaawansowane systemy poprawiające bezpieczeństwo jazdy, takie jak układ monitorowania „martwego pola” czy system pomagający uniknąć kolizji podczas cofania. W wyposażeniu znajdzie się również system audio marki Bose z 14 głośnikami i nowatorską technologią wzmacniania niskich tonów. Patrząc na wizualizację wnętrza widać jak będzie to obszerny samochód – nawet w trzecim rzędzie jest wystarczająco dużo miejsca dla pasażerów, a znając dbałość firmy o jakość materiałów i montażu możemy spodziewać się również więcej niż odrobiny luksusu.

Infiniti JX

 

Źródłem napędu będzie jednostka V6 o pojemności 3,7 litra połączona z bezstopniową przekładnią automatyczną. Klienci otrzymają też możliwość wyboru wersji napędu na dwa lub cztery koła.

Produkcyjna wersja Infiniti JX zostanie oficjalnie pokazana podczas październikowego Salonu Samochodowego w Los Angeles i wejdzie do sprzedaży w USA wiosną 2012 roku.

Infiniti JX

źródło: Infiniti

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>