cze 302011
 

Premiera małego Volkswagena z serii New Small Family odbędzie się 22 sierpnia 2011 roku w Paryżu. Niestety niemiecki producent nadal utrzymuje w tajemnicy nazwę nowego samochodu. Volkswagen zapowiada, iż pojazd będzie skutecznie konkurował z podobnymi modelami, jakie mają w swojej ofercie Renault, Peugeot i Citroen, a przede wszystkim z nowym Fiatem Pandą, który jest już prawie gotów do wkroczenia na rynek.

Do salonów nowy Volkswagen ma trafić jesienią bieżącego roku, najpierw w wersji trzydrzwiowej. Rok później oferta poszerzy się o wersję pięciodrzwiową, natomiast na 2013 rok, niemiecki producent zapowiada wersję z napędem elektrycznym.

W pierwszym okresie produkcji samochodu, Volkswagen przewiduje zastosowanie silników trzycylindrowych, pierwszy o pojemności 1000 cm3 i mocy 75 KM oraz drugi wysokoprężny o pojemności 1200 cm3 TDI i mocy 75 KM. W przyszłości planuje się użycie silników czterocylindrowych 1200 cm3 TSI.

źródło: Autoinfo, Mototarget

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>