maj 092011
 

Temperatura około 23 stopni Celsjusza, umiarkowany wiatr i niemal bezchmurne niebo ? warunki pogodowe podczas rozgrywanego w ciągu trzech dni Rajdu Sardynii były wręcz idealne. Juho Hänninen do mety przybył na drugiej pozycji, a Hermann Gassner – na piątej.

Komentując Rajd Sardynii, kierowca drużyny Red Bull Skoda, Juho Hänninen powiedział: „Pierwszego dnia rajdu nie mieliśmy najlepszych ustawień zawieszenia i – co gorsza – musieliśmy już przy nich pozostać. Drugiego dnia zmieniliśmy je, co przyniosło natychmiastowe efekty: kolejne dwa dni były dla nas o wiele lepsze.”

Hänninen dodał: „Zwycięzca rajdu, Tänak, naprawdę nieźle sobie poradził, ale nasze drugie miejsce dało nam kolejne punkty i na pewno przyczyni się do, mamy nadzieję, ogólnego sukcesu w całych mistrzostwach. Czekamy już na Grecję ? zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby tam odnieść nasze pierwsze w tym roku zwycięstwo.”

Choć Hermann Gassner nie krył rozczarowania swą piątą pozycją, ogólnie z Rajdu Sardynii był zadowolony: „Oczywiście nasze ambicje były zdecydowanie wyższe, z pewnością udałoby się osiągnąć o wiele więcej, gdyby nie awaria, przez którą podczas pierwszego dnia rajdu mogliśmy liczyć tylko na napęd na przednie koła, co na żwirowej nawierzchni jest naprawdę dużym utrudnieniem.”

Reprezentujący Red Bull Skoda Team Hänninen w klasyfikacji generalnej jest teraz czwarty, do lidera brakuje mu czterech punktów. Jego kolega z drużyny, Hermann Gassner, jest piąty. Obie załogi Red Bull Skoda Team wystąpią podczas legendarnego Rajdu Akropolis, który zostanie rozegrany już 16-19 czerwca.

źródło: Skoda

 Posted by at 13:45  Tagged with:

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>