maj 072011
 

Model i40 w wersji kombi został pokazany już wcześniej, w trakcie marcowych targów w Genewie. i40 sedan jest trzecim modelem zaprezentowanym pod szyldem nowego sloganu marki New Thinking. New Possibilities. (Nowe Myślenie. Nowe Możliwości).

i40 który został całkowicie stworzony i zaprojektowany w europejskim centrum R&D Hyundaia w niemieckim Rüsselsheim, reprezentuje prawdziwie europejski styl i odzwierciedla nowy język projektowania firmy Fluidic Sculpture (Opływowa Rzeźba).

Styl projektowania Fluidic Sculpture wykorzystuje płynne linie inspirowane naturą, dla osiągnięcia efektu dynamizmu i został on już wcześniej zastosowany przy modelach ix35 oraz ix20. W przypadku projektu i40 kluczowymi hasłami designu stały się: Modern Flow i Premium Wing co oznacza, że projektanci położyli nacisk na opływowe, nowoczesne kształty oraz detale wykończeniowe nawiązujące do motywu skrzydeł.

„Zastosowaliśmy wyraziste, płynne linie na całej długości samochodu, aby i40 miał mocno wyróżniający wygląd” – powiedział Thomas Bürkle, główny projektant w Hyundai Motor Europe Technical Centre. „Chcieliśmy odejść od typowej dla sedna trójbryłowej sylwetki, aby stworzyć samochód o dynamicznym i sportowym zacięciu. Dzięki nisko poprowadzonej linii dachu i40 sedan ma w sobie coś z charakteru coupe? ? dodał.

i40 wyróżnia się nie tylko atrakcyjną stylizacją, ale gwarantuje także wysoki poziom komfortu wewnątrz, dzięki rozstawowi osi 2,77m i wiodącym w klasie wymiarom przestrzeni pasażerskiej: wysokość od siedzenia do dachu – 1025mm, szerokość wnętrza na wysokości ramion – 1455mm, miejsce na nogi – 1170mm.

?Wprowadzenie tego samochodu w wersji sedan to kolejny krok w podboju rynku europejskiego przez model i40, będące naturalnym uzupełnieniem bardzo pozytywnego przyjęcia wersji wagon podczas targów w Genewie? ? powiedział Allan Rushforth, wiceprezes i dyrektor operacyjny Hyundai Motor Europe. ?Samochód ma nie tylko wyjątkowy design, ale zapewnia także maksymalny komfort, co zdecydowanie wyróżnia go na tle innych konkurentów segmentu D? ? dodał.

źródło: Hyundai

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>