kwi 122011
 

Dotychczas skrzynie biegów były tylko pasywnymi systemami odpowiadającymi jedynie na polecenia wydawane przez kierowców w przypadku skrzyń manualnych, lub na parametry silnika, w przypadku automatów. Teraz to ma się zmienić, obiecuje BMW.

Niemiecki producent zapowiada, że pracuje nad 8-stopniową skrzynią automatyczną, która nie tylko będzie perfekcyjnie zmieniać przełożenia, ale także będzie dostosowywać się do warunków panujących na drodze. Korzystając z technologii, m.in. z nawigacji satelitarnej, skrzynia przyszłości będzie w stanie odpowiadać na potrzeby kierowcy i auta lepiej i szybciej niż obecnie. Wg BMW technologie, które teraz są w fazie końcowych testów będą w stanie rozpoznać stan nawierzchni, ukształtowanie terenu a nawet korki uliczne, i będą odpowiednio reagować.

Bawarski producent nie ujawnił jeszcze w jakim modelu nowa inteligentna skrzynia biegów będzie montowana, ale spodziewamy się, że w niedalekiej przyszłości pojawi się w jednym z modeli BMW.

źródło: autowizja

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>