mar 072011
 

Pierwszego dnia kierowcy mieli do pokonania krótki kilometrowy odcinek w centrum miasta Leon. Wąska, śliska trasa, wokół której ustawiły się tłumy fanów, okazała się bardzo trudna. Kierowcy nie mieli czasu na rozgrzanie opon, co sprawiło, że Skoda Fabia S2000 prowadzona przez duet Hänninen/Markkula uszkodziła podwozie, uderzając w wysoki krawężnik.

Juho Hänninen powiedział: ?Nie ukrywamy, że nasze ambicje były większe, jednak ich realizację uniemożliwił błąd, jaki popełniliśmy na początku rajdu. Trzecie miejsce i punkty oczywiście bardzo nas cieszą.?

Szef Red Bull Skoda team, Raimund Baumschlager powiedział: ?Nasz team to kierowcy najwyższej klasy. Patrząc z perspektywy na cały rajd, zwłaszcza na jego pechowy początek, cieszymy się z trzeciego miejsca. Brawa i słowa uznania dla naszych mechaników ? widząc, w jaki sposób wymienili cały układ kierowniczy i zajęli się tylną osią, naprawdę byłem pod wrażeniem. Z niecierpliwością czekamy na kolejny rajd, który odbędzie się w Jordanii ? to również będzie niezwykle emocjonujące wydarzenie?.

Rajd Jordanii jest kolejnym punktem w harmonogramie drużyny Skoda Red Bull. Odbędzie się on w dniach 14-16 kwietnia. W Jordanii wystartuje także inny duet drużyny, Hermann Gassner jr. i Katharina Wüstenhagen. Kompletny skład Red Bull Skoda team pojawi się dopiero podczas Rajdu Sardynii. Ta kolejna eliminacja mistrzostw S-WRC zostanie rozegrana w dniach 5-8 maja.

źródło: RST

 Posted by at 18:59

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>