paź 232010
 

Największy problem z tym związany został odnotowany w Stanach Zjednoczonych oraz w Japonii. Japoński producent samochodów wezwie do swoich warsztatów, aż 750 tys. pojazdów w USA i 582 tys. w Japonii. W Chinach Toyota zajmie się 60 tys. pojazdami, w pozostałych krajach azjatyckich liczba samochodów wyniesie 50 tys., natomiast w Europie i Australii kolejno 50 i 30 tys.

Problem z układem hamulcowym dotyczy także, kilku modeli samochodów marki Lexus należącej do Toyoty. Są nimi RX330, GS300, IS250 oraz IS350. Jeżeli chodzi o modele Toyoty, są nimi Avalon, Reiz, Alphard i Highlander.

Rzecznik prasowy Toyoty wyjaśnia: ?Niewielka ilość płynu hamulcowego może powoli wyciekać, co z kolei powoduje zapalenie się lampki wskazującej na awarię. W najgorszym przypadku można zaobserwować niewielki spadek efektywności hamowania.?

źródło: Toyota, wp

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>